صفحه نخست

در باره ما

ارتباط با ما

درباره ما
فصلنامه بشارت
همايش ها و نشست ها
بولتن خبري افغانستان
خبر و گزارش هاي خبري
گفتگو
داستانهای قرآنی
شميم احساس
اهل بيت (ع)
مهدویت
مقالات
زن و خانواده
کتابخانه
گالري تصاوير
تازه های نشر
افغانستان شناسی
سایتهای افغانستان
صفحات ویژه

آمار سایت

حمله انتحاری به ساختمان وزارت دفاع افغانستان 9 کشته و زخمی برجای گذاشت


دوشنبه 29 حمل 1390

گروه خبری بشارت: حمله انتحاری به ساختمان وزارت دفاع، همزمان با نشست وزراي دفاع فرانسه و افغانستان در مقر وزارت 2 كشته و هفت زخمي بر جاي گذاشت
بر اساس گزارشها: این حمله صبح روز دوشنبه، 29 حمل 1390 همزان با نشست وزرای دفاع فرانسه و افغانستان در مقر وزارت دفاع افغانستان در کابل رخ داد.
"ظاهر عظيمي " سخنگوي وزارت افغانستان لحظاتي پس از حمله انتحاري با تأئيد اين حمله، اعلام كرد كه يك عامل انتحاري كه يونيفورم نظامي بر تن داشت، پيش از اين كه موفق به ورود به ساختمان وزارت دفاع شود، شناسايي شد و از پاي در آمد.
به گفته وي، بر اثر انفجار صورت گرفته، 2 تن كشته شدند و شش نفر ديگر زخمي شدند.
وزارت دفاع افغانستان پيش از اين حادثه،از برگزاري كنفرانس خبري "عبدالرحيم وردك " وزير دفاع افغانستان و " ژرارد لانگوئه " وزير دفاع فرانسه خبر داده بود.
لانگوئه صبح ديروز در چارچوب نخستين سفر از زمان انتصاب خود به وزارت دفاع فرانسه بمنظور ديدار با نظاميان فرانسوي مستقر در افغانستان وارد كابل شد.
"ذبيح الله مجاهد " سخنگوي طالبان با پذيرش مسئوليت اين حمله، از نشست وزراي دفاع فرانسه، افغانستان و برخي از ژنرال‌هاي آمريكا در اين وزارت خبر داده است.
گفته می شود حداقل دو سرباز ارتش افغانستان در اثر حمله مرد مسلح به ساختمان وزارت دفاع این کشور کشته شده اند.و هفت نفر دیگر نیز زخمی شدند.
گزارشها حاکیست که فرد مهاجم، لباس نیروهای سربازان افغان را به تن داشته است اما هنوز معلوم نیست که این فرد از سربازان ارتش بوده و یا با استفاده از لباس ارتش دست به حمله زده است.
ژنرال ظاهر عظیمی، سخنگوی وزارت دفاع افغانستان گفت که این فرد در محوطه وزارت دفاع به سوی سایر سربازان تیراندازی کرده است.
گزارشها می رساند که این فرد خود را تا طبقه دوم ساختمان وزارت دفاع، جایی که دفتر عبدالرحیم وردک، وزیر دفاع افغانستان نیز آن قرار دارد، رسانده و بروی محافظان امنیتی تیراندازی کرده است.
این فرد اما پیش از آنکه بتواند وارد دفتر کار وزیر دفاع شود، از سوی سایر محافظان امنیتی از پا در آمده است.
گروه طالبان مسئولیت این حمله را برعهده گرفته و گفته اند که قصد آن کشتن وزیر دفاع بوده است.
فرد مهاجم جلیقه انتحاری نیز به تن داشته است اما به نظر می رسد فرصت منفجر کردن بمبها را نیافته است. با این حال، برخی رسانه های داخلی از وقوع یک انفجار در وزارت دفاع خبر داده اند.
مقامات می گویند که این فرد از پاسگاه های امنیتی بیرون وزارت دفاع به راحتی عبور کرده چون کارت شناسایی ارتش ملی را داشته است.
در گذشته بارها افرادی با لباس پلیس و یا ارتش به نیروهای امنیتی حمله کرده اند.
ساختمان وزارت دفاع در فاصله کمی از کاخ ریاست جمهوری افغانستان موقعیت دارد و تدابیر امنیتی در اطراف آن همواره شدید است.
جاده ای که از برابر وزارت دفاع و ریاست جمهوری افغانستان عبور می کند نیز بروی ترافیک مسدود است و تنها وسایط دولتی اجازه رفت و آمد به این منطقه را دارند.
هفته گذشته، عوامل انتحاري به مقر وزارت دفاع افغانستان در ولايت "لغمان " حمله كردند كه بر اثر آن پنج نظامي خارجي و 2 نظامي افغان كشته شدند.
رئيس پليس قندهار نيز بر اثر حمله انتحاري توسط يك شبه نظامي با لباس پليس كشته شد.
افزايش حملات طالبان به مراكز نظامي افغانستان در ماه‌هاي اخير افزايش چشمگير داشته كه به نظر برخي كارشناسان امتيازخواهي اين گروه در آستانه مذاكرات صلح و خروج نيروهاي خارجي از افغانستان است.
 

برای ارتباط با ما و ارسال نظر  لطفا کلیک کنید