اهل البیت
  سیره و تاریخ
  پاسخ به سوالات
  شخصیتهای ...
  مقالات منتشر شده

 
عنایوین مقالات

ابن سینا و تإثیر گذاری آن بر آکویناس
لب لباب مثنوي
نیم نگاهی بر ویرانه های فرهنگی
خانواده


 
           سایت نگاهی نو در حال ساخت

ابن سینا و تإثیر گذاری آن بر آکویناس

كلام و فلسفه دین از دانش‌های بنیادیني است که بشر را به سوی حقیقت هدایت و از حیرت رها می‌سازد. حکما و متکلمان دینی در گذشته‌های دور و نزدیک سهم به سزایی در بسط و توسعه این دانش داشته­اند. يكي از چهره‌های نامدار دنیای فلسفه و حکمت و عرفان ابن سینای بلخی..


«لب لباب مثنوي»

مثنوي مهمترين اثر مولانا جلال الدين بلخي، يکي از بزرگترين عارفان و شاعران مشرق زمين است. همو که در ششم ربيع‌الاول به سال ششصد و چهار هجري در بلخ تولد يافت، معروف ترين سخن پرداز ادبيات عرفاني در جهان گرديد و انديشه و عرفان او مرزهاي زمان و مکان را در نورديد و به کل بشريت تعلق گرفت. . .


نیم نگاهی بر ویرانه های فرهنگی

امسال خوشبختانه از سوی متولیان قدرت و ثروت، نیم نگاهی بر ویرانه های فرهنگی شده است و گرامیداشت مولانا را در زادگاهش بلخ باستان، می توان از این گونه نگاهها به حساب آورد. هرچند که به مناسبت هشتصدمین سال تولد شاعر و عارف بزرگ بلخ، در دیگر کشورها نیز تجلیل به عمل آمده است. ولی تدارک و برگزاری آن از سوی آیسیسکو آن هم در پایتخت و زادگاه مولانا می تواند در بردارنده مفاهیم زیادی باشد.


آیا برگزاری مراسم نوروزی  خلاف شریعت  است؟

نوروز یکی از روزهای سرور و شادمانی در تاریخ و فرهنگ افغانستان است و قدمتی به بلندای سه هزار ساله در فرهنگ باستانی خراسان بزرگ دارد. آیین های نوروزی در قالب سنتهای بومی در تمام نواحی خراسان شرقی و افغانستان امروزی کم و بیش وجود دارد، ولی استقبال از نوروز و جشن تحول طبیعت در مزار شریف جلوه و رونق خاصی دارد.


 

سایت مؤسسه فرهنگی بشارت وبلاگ نگاهی نو

موضوعات سایت

فقه و حقوق;
کلام و فلسفه
اخلاق و تربیت
خانواده
کتابخانه
سخن سرا
یادداشت
گالری تصاویر
پیوندها
اهل البیت
سیره و تاریخ
پاسخ به سوالات
مقالات منتشر شده
شخصیتهای فرهنگی-سیاسی


 پیوندهای مرتبط

حقوق جزای عمومی/ابراهیمی
نگاهی نو/ ناظر حسین زکی
گام به گام به سوی ظهور/صمدی
نعمت فراموش شده/عبدالله زکی
قرآن و عهدین/محمدی
قرارملاقات/علی پیام
اهل البیت/شیخ زاده
ضامن علی حبیبی
غرجستانیفقه و حقوق کلام و فلسفه اخلاق و تربیت خانواده کتابخانه سخن سرا یادداشت گالری تصاویر پیوندها اهل البیت سیره و تاریخ پاسخ به سوالات مقالات منتشر شده شخصیتهای فرهنگی-سیاسی